کارتخوانIngenico

کارتخوان بیسیم Ingenico 7910 از سری دستگاهای کارتخوان سیار است که توسط سامانه تلفن همراه به شبكه بانكي متصل شده و تراكنش را با استفاده از سرویسهای بستر GPRS انجام ميدهد

برای اتصال این دستگاه به شبکه بانکی شما فقط به یک سیم‌ کارت تلفن همراه که قابلیت ارسال و دریافت داده از طریق شبکه اینترنت (GPRS) بر روی آن فعال باشد نیاز دارید، و پیشنهاد می شود از سیم های های نسل جدید (۴g) استفاده کنید

دستگاه کارتخوان بیسیم Ingenico 7910 نیز مانند سایر کارتخوان های سیاری که توسط این شرکت  ارائه می گردد قابلیت اتصال به هر حساب بانکی را دارند.

 

 

انواع پایانه فروش

 

دستگاه کارت خوان (Pos) چیست

پوز چیست؟

دستگاه پایانه فروش، کارتخوان یا پوز (POS) دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه ای با سیستم بانکی مرتبط است و امکان انتقال خودکار مبلغ خرید را فراهم می کند؛ به این ترتیب که با استفاده از این دستگاه پول از حساب خریدار به حساب فروشنده منتقل می شود.

ادامه نوشته

مزایای استفاده از دستگاه pos

مزایای استفاده از دستگاه POS
 نوعي کامپيوتر يا در حقيقت کامپيوتر صنعتي مي باشد که بر خلاف صندوق فروشگاهي ECR داراي سيستم عامل مي باشد و قادر به اجراي انواع نرم افزار هاي حسابداري و فروشگاهي مي باشد که در دو نوع پوز فروشگاهي لمسي و پوز فروشگاهي غير لمسي در بازار موجود هستند.
پوز فروشگاهي مي تواند تمام سيستم هاي کسب و کار شما از قبيل دوربين هاي مدار بسته، صندوق پول، بارکد خوان ، فيش پرينتر و حتي پرينتر بارکد را بصورت يکپارچه کنترل و مديريت کند.
اغلب پوز هاي فروشگاهي داراي بدنه فلزي و همچنين FAN FREE مي باشند. که اين دو قابليت باعث مي شوند پوز فروشگاهي ضد ضربه و همچنين در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم شوند.
راهنمايي جهت خريد هرچه بهتر پوز فروشگاهي با توجه به کسب و کار خودتان:
قبل از خريد پوز فروشگاهي شما بهتر است کاملا با توجه به نوع کسب و کاري که داريد نياز سنجي کنيد و ببينيد که از يک پوز فروشگاهي چه انتظاراتي داريد و چه نياز ها و مشکلاتي داريد و بايد پوز فروشگاهي آن ها را رفع کند.
همچنين بودجه اي را که مي توانيد جهت خريد پوز فروشگاهي مشخص نمائيد که تا چه اندازه مي توانيد جهت خريد يک پوز فروشگاهي سرمايه گذاري کنيد.

ادامه نوشته

شرایط مورد نیاز برای استفاده از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی

دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و درج نشان نماد در صفحه اول وب سایت
عدم منع فعالیت از نظر نظام بانکی کشور
دارا بودن وب‌سایت آماده جهت فروش اینترنتی
رعایت قوانین عمومی کشور و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران
دارا بودن مجوزهای شغلی معتبر حقوقی و حقیقی ( پروانه کسب و یا جواز کار) مرتبط با فعالیت مورد نظر در اینترنت و نیز اقامتگاه قانونی
ارتباط بین زمینه فعالیت سایت و شرح فعالیت های مشخص شده در مجوزهای شغلی

مدارک مورد نیاز برای استفاده از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی ویژه اشخاص حقیقی

ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر برابر اصل کارت ملی پشت و رو
ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر برابر اصل صفحه اول شناسنامه
ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر برابر اصل اجاره‌نامه یا سند مالکیت محل کار یا سکونت
ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر صفحه اول دفترچه حساب بانکی به نام شخص نزد یکی از شعب بانک‌های کشور و یا تاییدیه شماره حساب و شماره شبا از بانک مربوطه
تکمیل و ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) قرارداد درگاه پرداخت اینترنتی در دو نسخه
تکمیل و ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) فرم درخواست پذیرندگی در یک نسخه
تکمیل و ارسال نسخه الکترونیکی فایل اکسل درخواست پذیرندگی و ارسال از طریق پست الکترونیکی
ارسال لوگو در سایز ۱۵۰*۱۵۰ پیکسل با فرمت PNG و ارسال آن از طریق پست الکترونیکی

مدارک مورد نیاز برای استفاده از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی ویژه اشخاص حقوقی

ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و مسئولین صاحب امضا
ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر برابر اصل روزنامه رسمی (دارای شناسه ملی) و آگهی آخرین تغییرات و یا پروانه کسب یا جواز کار
ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر برابر اصل آگهی تاسیس شرکت
شماره اقتصادی اخذ شده از سازمان امور مالیاتی
ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) تصویر صفحه اول دفترچه حساب بانکی به نام شخص نزد یکی از شعب بانک‌های کشور و یا تاییدیه شماره حساب و شماره شبا از بانک مربوطه
تکمیل و ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) قرارداد درگاه پرداخت اینترنتی در دو نسخه
تکمیل و ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) فرم درخواست پذیرندگی در یک نسخه
تکمیل و ارسال نسخه الکترونیکی فایل اکسل درخواست پذیرندگی و ارسال از طریق پست الکترونیکی
ارسال لوگو در سایز ۱۵۰*۱۵۰ پیکسل با فرمت PNG و ارسال آن از طریق پست الکترونیکی

مراحل انعقاد قرارداد با پذیرندگان اینترنتی

تکمیل و ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) قرارداد درگاه پرداخت اینترنتی در دو نسخه
تکمیل و ارسال نسخه فیزیکی (کاغذی) فرم درخواست پذیرندگی در یک نسخه
تکمیل و ارسال نسخه الکترونیکی فایل اکسل درخواست پذیرندگی و ارسال از طریق پست الکترونیکی
ارسال لوگو در سایز ۱۵۰*۱۵۰ پیکسل با فرمت PNG و ارسال آن از طریق پست الکترونیکی
بررسی نماد اعتماد الکترونیک و فنی سایت و کنترل رویه فروش در سایت مشتری توسط مدیریت کسب و کار اینترنتی شرکت فن ­آوا کارت
ارسال مدارک لازم به صورت فیزیکی و الکترونیکی
دریافت لوگوی ارائه خدمات پرداخت اینترنتی و قرار دادن آن در محل مناسبی از سایت پذیرنده
تعریف کد پذیرنده در سیستم فن آوا کارت و ارسال اطلاعات آن به صورت پست الکترونیکی برای متقاضی (پذیرنده)
شروع به‌کار فروشگاه (پشتیبانی مرکز تماس شرکت فن ­آوا کارت)

آدرس ارسال مدارک فیزیکی:

آدرس ارسال مدارک الکترونیکی:

خدمات درگاه پرداخت اینترنتی

شرکت پژواک آمادگی ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی برای بانک ها و مشتریان طرف قرارداد آنها را در کوتاه ترین زمان ممکن دارا می باشد. واحد کسب و کار پژواک در تعاملات خود با بانک ها و مشتریان آنها، هر نوع خدمتی را در زمینه تخصیص درگاه اینترنتی ارائه می دهد. همینطور شرکت پژواک در نظر دارد برای اولین بار اقدام به ارائه خدمات ارزش افزوده و خدمات باشگاه مشتریان به پذیرندگان درگاه اینترنتی خود نماید.
شرکت پژواک همچنین آمادگی ارائه خدمات پرداخت از طریق وب سرویس به بانک ها و سایر سازمانها و نهاد ها را دارا می باشد.

باشگاه مشتریان و خدمات ارزش افزوده

باشگاه در مفهوم کلی به معنای گردآمدن گروهی از افراد در یک تشکل منسجم است باشگاه مخاطبان نیز به معنای گردآمدن مخاطبان یک مجموعه، سازمان و یا برند تجاری در کنار هم گفته می شود. البته نباید آن را با باشگاه های ورزشی و غیره اشتباه گرفت. عموما این گونه باشگاه ها توسط مجموعه هایی نظیر فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه های پوشاک، بانک ها، هتل ها، شرکت های مسافرتی و گردشگری و از این دست، شکل میگیرد که عملکردی متفاوت با باشگاه به مفهوم عام دارد.
باشگاه مشتریان یا باشگاه رفاهی برای تامین نیازها و ایجاد منافع بیشتر آنها در ارائه خدمات و دسترسی بهتر به کالاها مورد نیاز آنها می شود. گردآمدن مخاطبان در یک تشکل مشخص، تولید ارزش افزوده بیشتری نموده و حس وفاداری آنها را به مجموعه ها نیز بیشتر می کند. معمولا باشگاه مخاطبان همراه با اجرای برنامه های مختلفت وفاداری صورت می گیرد.
باشگاه های مشتریان دارای ویژگی های مختلفی است که از جمله می توان به ارتباط اعضاء برپایه گفتگو دو سویه، ارزش گرایی بر پایه ایجاد منافع مادی و غیر مادی با هدف ایجاد یک رابطه عاطفی بین مشتری یا عضو تشکل و عرضه کننده خدمات یا کالا که معمولا با ایجاد ارتباط بین اعضاء شکل خواهد گرفت، تمایز با سایر موارد مشابه مانند باشگاه های تفریحی، تخفیفی و غیره اشاره کرد.
این باشگاه ها بصورت هدفمند برنامه های منظم و پیوسته ای جهت اعضاء خود خواهند داشت. یکی از اهداف این باشگاه تلاش در جهت ارئه خدمات بیشتر و کسب منافع برای مجموعه و اعضای آن می باشد. پس از جمع آوری اطلاعات اعضاء، باشگاه از سلیقه ها، علاقمندی و درخواست های آنها اطلاع یافته و از این طریق برنامه های آینده مجموعه را ترسیم و بهینه سازی می نماید. به عبارتی دیگر خدمات و سایر فعالیت های هر مجموعه ای با استفاده از اطلاعاتی که از این بخش بدست می آید، می تواند توسعه یافته و در جهت رضایت اعضاء گام بردارد.
معمولا پس از ایجاد باشگاه و گردهم آمدن اعضاء در کنار هم، سیستم برنامه های وفاداری یا رضایت مندی اعضاء را پیاده سازی می گردد. به این مفهوم که اعضاء این سیستم خدمات و ارزش های افزوده ای کسب می کنند که سایر افراد از آنها بی بهره اند. البته می توان صرفا سیستم باشگاه اعضاء را ایجاد کرد و برنامه وفاداری نداشت که این امر باعث تنزل آن در حد عضویت ساده می شود. ولی همیشه این دو مقوله می توانند در کنار هم بسیار موفق تر باشند. این عملکرد ارتباط مستقیم با بخش مدیریت ارتباط با اعضاء و چگونگی اجرای برنامه های این بخش خواهد داشت.
شرکت فن آوا کارت با سرمایه گذاری و ایجاد زیر ساخت ارائه خدمات تخفیف، تسهیم، امتیاز، اعتبار، مدیریت کارت و … از پیشگامان ارائه خدمات باشگاه مشتریان به مفهوم واقعی بوده و آمادگی ارائه این خدمات برای بالا بردن رضایت مشتریان بانک ها و سازمان ها را دارا می باشد.