انواع پایانه فروش

 

دستگاه کارت خوان (Pos) چیست

پوز چیست؟

دستگاه پایانه فروش، کارتخوان یا پوز (POS) دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه ای با سیستم بانکی مرتبط است و امکان انتقال خودکار مبلغ خرید را فراهم می کند؛ به این ترتیب که با استفاده از این دستگاه پول از حساب خریدار به حساب فروشنده منتقل می شود.

ادامه نوشته

مزایای استفاده از دستگاه pos

مزایای استفاده از دستگاه POS
 نوعي کامپيوتر يا در حقيقت کامپيوتر صنعتي مي باشد که بر خلاف صندوق فروشگاهي ECR داراي سيستم عامل مي باشد و قادر به اجراي انواع نرم افزار هاي حسابداري و فروشگاهي مي باشد که در دو نوع پوز فروشگاهي لمسي و پوز فروشگاهي غير لمسي در بازار موجود هستند.
پوز فروشگاهي مي تواند تمام سيستم هاي کسب و کار شما از قبيل دوربين هاي مدار بسته، صندوق پول، بارکد خوان ، فيش پرينتر و حتي پرينتر بارکد را بصورت يکپارچه کنترل و مديريت کند.
اغلب پوز هاي فروشگاهي داراي بدنه فلزي و همچنين FAN FREE مي باشند. که اين دو قابليت باعث مي شوند پوز فروشگاهي ضد ضربه و همچنين در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم شوند.
راهنمايي جهت خريد هرچه بهتر پوز فروشگاهي با توجه به کسب و کار خودتان:
قبل از خريد پوز فروشگاهي شما بهتر است کاملا با توجه به نوع کسب و کاري که داريد نياز سنجي کنيد و ببينيد که از يک پوز فروشگاهي چه انتظاراتي داريد و چه نياز ها و مشکلاتي داريد و بايد پوز فروشگاهي آن ها را رفع کند.
همچنين بودجه اي را که مي توانيد جهت خريد پوز فروشگاهي مشخص نمائيد که تا چه اندازه مي توانيد جهت خريد يک پوز فروشگاهي سرمايه گذاري کنيد.

ادامه نوشته